Duże skrzepy krwi podczas miesiączki

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Dziwne skrzepy podczas okresu przypominające mięso... Co to jest? Dzisiaj zauważyłam duży jakby skrzep, tylko przypominający kawałek tkanki, mięsa, nie wiem jak to określić.. Był długości około 7 cm i szerokości 2 cm. Mam okres bolący, jest mi niedobrze. Współżyłam z chłopakiem w sierpniu, z zabezpieczeniem, ale miałam normalny okres, więc ciąża raczej odpada. Nie miałam wcześniej jakiś specjalnych problemów, ale teraz się bardzo przestraszyłam. Udam się do lekarza, ale co to może być? Czy to coś poważnego? Czy coś się ode mnie odkleja, co nie powinno? Jakie badania powinnam wykonać? Pomocy.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z jakiś przyczyn odpływ krwi z macicy mógł być utrudniony i dlatego krwawienie miesięczne przybrało postać skrzepów a nie żywoczerwonego krwawienia. To dość częste zjawisko u kobiet z tyłozgietą macicą.
Powinno jednak zostać to jak najszybciej zweryfikowane przez lekarza ginekologa. Proszę udać się na konsultację.