Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duży guz na policzku

Mam guza w lewym policzku wielkosci duzej sliwki, prawdopodobnie powiekszony wezel chlonny, przyczyna powiekszenia niejednoznaczna( kilka sprzecznych opinii)Gdzie mam sie zglosic w celu usuniecia go?Leczenia? Dodam ze lekarze w moim prowincjonalnym miescie rozkladaja rece, w poradni wojewodzkiej rowniez nie uzyskalam pomocy . Czy sa jakies poradnie chirurgii szczekowej/laryngologii przy akademiach medycznych, ktore zajmuja sie takimi przypadkami?
ponad rok temu

Na czym polega odrzucenie przeszczepu?

Po transplantacji organu, może się zdarzyć, że organizm biorcy odrzuca przeszczep. Dlaczego tak się dzieje? Na czym to polega? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W celu usunięcia/leczenia zmiany proszę zgłosić się do Kliniki Otolaryngologii jednego z Uniwersytetów Medycznych. Niestety w opisie nie ma informacji skąd Pani jest, więc nie jestem w stanie wskazać konkretnego adresu. W tak wysokospecjalistycznym oddziale bez wątpienia uzyska Pani fachową pomoc.

0

Myślę, że najpierw guz wymagałby dokładnej diagnostyki czyli jeszcze wykonania np. USG i biopsji cienkoigłowej celem oceny histopatologicznej guza. Taka diagnostyka powinna ewidentnie dać rozpoznanie czym jest ten guz i w zależności od wyniku dopiero skierować pacjenta do odpowiedniej poradni specjalistycznej (onkologicznej, laryngologicznej, szczękowej, chirurgii ogólnej). Trudno mi określić jakie powinno być dokładne postępowanie z tym guzem bez bezpośredniego badania i wykonania badań dodatkowych.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy