Hiperechogeniczny lity obszar w płacie wątroby
Witam .Zrobilam usg jamy brzusznej i wyszło mi Wątroba nie powiekszona w jej placie lewym hiperechogeniczny lity obszar wielkosci 33mm.Co to może być??Proszę o odpowiedż.dostalam skierowanie na tmografie

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Opis może wskazywać na guza (zarówno łagodnego jak i złośliwego) lub torbiel, tomografia komputerowa powinna wyjaśnic zmianę.
Pozdrawiam
Trudno odpowiedzieć na podstawie tylko samego opisu z USG, które jest bardzo niejednoznaczne. Jest to jakiś guz, którego dokładna morfologia zostanie opisana w tomografii komputerowej. Wtedy coś bliżej będzie można na ten temat napisać.