Duży guz nad prawym jądrem

Witam, mam 27 lat, mój problem polega na tym, iż nad prawym jądrem wyczuwam dość dużą bulwę, znacznie większą od jąder. Cała prawa strona moszny jest delikatnie powiększona. Od czasu do czasu odczuwam, że coś tam jest, ale nie jest to silny ból ani kłucie. Rano po przebudzeniu lub leżąc, nic nie jest wyczuwalne, dopiero po wstaniu z łóżka, gdy zacznę chodzić pojawia się to coś. Co to może być? Czy może to być wodniak albo przepuklina czy coś bardziej poważnego? Dodam, że chwilowo nie mam możliwości iść do specjalisty i chciałem się dowiedzieć, czy takie objawy jak opisałem mogą być niebezpieczne.

Witam!
Opisana zmiana może sugerować wiele nieprawidłowości m.in. torbiel nasieniową (w obrębie najądrza) czy przepuklinę pachwinową, ale także takie zmiany jak torbiel jądra, wodniak jądra, a nawet nowotwór jądra. Konieczne jest badanie fizykalne zmiany oraz USG jąder. W tym celu proponuję zgłosić się do urologa lub chirurga. W tej chwili nic więcej nie da się powiedzieć. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie!