Nieznacznie opuchnięte najądrze po prawej stronie

Witam, Pół roku temu przeszedłem operację prawej przepukliny pachwinowej. Po operacji prawe jądro powiększyło się do wielkości pięści, ale powoli to ustępowało. Do tej pory mam nieznacznie opuchnięte najądrze po prawej stronie i czasami pojawia się ból. Czy po takim czasie to normalne? Dodam, że nieznaczne powiększenie najądrza pojawiło się już na krótko przed operacją przepukliny. Czy można te dwie rzeczy powiązać ze sobą czy może to zupełnie inny problem?

Trzeba wykonać USG moszny i pachwin. Zbyt ciasna plastyka przepukliny może uciskać powrózek nasienny i powodować zastój żylno-chłonny w obrębie jądra i najądrza po stronie operowanej przepukliny. Zapalenie najądrza oczywiście może być niezależne od operacji naprawczej przepukliny, ale to raczej mniej prawdopodobne w tej sytuacji.