Przeszczepy u dzieci

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

po operacji przepukliny pachwinowej bardzo często dochodzi do obrzęku jądra, zwłaszcza po operowanej stronie. Taki stan może ustąpić samoistnie lub wymagać interwencji lekarza. Jak jest w Pana przypadku, nie wiemy, dlatego najbezpieczniej byłoby udać się do chirurga, który wykonywał zabieg w celu oceny stopnia obrzęku.

Wspomina Pan, że jest on bardzo twardy, w związku z tym proszę tego nie bagatelizować. Taki obrzęk może bowiem oznaczać wystąpienie krwiaka lub wodniaka jądra. Może również dojść do zakażenia lub nawrotu przepukliny.

Obrzęk jądra, jeśli nie jest powikłaniem, powinien ustąpić w ciągu kilku tygodni od wykonanego zabiegu. W tym czasie zalecane jest noszenie ciasnej bielizny oraz unoszenie jąder podczas przebywania w pozycji leżącej.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pan po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obrzek-jadra-po-operacji-przepukliny-pachwinowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obrzek-moszny-po-operacji-przepukliny-pachwinowej-skosnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy