Czy tego typu szczypanie jąder i kłucie w penisie są skutkiem operacji?
Dzień dobry, chciałem uzyskać odpowiedź na poniższe pytanie . Jestem po operacji przepukliny pachwinowej lewej strony z użyciem siatki. Dokładnie 3 tygodnie po operacji zaczęły szczypać mnie jądra wraz kuciem w penisie. Będąc na badaniu u urologa który wykonał badanie USG stwierdził że urologicznie jest ok ,z tym że na badaniu wyszła ciemna plama ,urolog twierdzi że jest to woda lub skrzep. Jutro jadę na wizytę do hirurga który mnie operował by ocenił sytuację. Pytanie czy tego typu szczypanie jąder jak by trochę opuchnietych i kucie w penisie są skutkiem operacji czy błędnym wykonaniem operacji. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Michał.

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
opisane przez Pana objawy mogą być skutkiem powikłań po operacji przepukliny. Przy tego typu zabiegach często się zdarza, że dochodzi do krwawienia, które przedostaje się w okolice jąder. Dlatego na USG mógł wyjść obraz kawałka skrzepu.
Co do dalszego postępowania, to powinien je zaplanować lekarz przeprowadzający zabieg, ewentualnie urolog. Z pewnością opisywane objawy są niepożądane, dlatego trzeba działać.
W linku poniżej znajdzie Pan pytania innych użytkowników, którzy również mieli podobny do Pana problem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zasinienie-penisa-po-operacji-przepukliny-pachwinowej
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-sine-jadro-po-operacji-przepukliny