Dwa zapalenia krtani u 14-miesięcznego dziecka

Mój Syn (14 m-cy) od września przeszedł już dwa zapalenia krtani. Zastanawiam się czy może to być na tle alergiczne. Mamy w domu świnkę morską. Wcześniej nie miał z nią takiego kontaktu ale odkąd zaczął chodzić to się to zmieniło. Dziękuję za odpowiedź.

Alergia kontaktowa z reguły zaczyna się u dzieci po trzecim roku życia. Zapalenie podgłośniowe krtani ze szczekającym kaszlem są typowe dla pewnej grupy dzieci i nie zawsze wymagają antybiotyków jako infekcje wirusowe. Antybiotyki zabijają nie tylko bakterie ale i ludzi. On z tego wyrośnie do 3 go roku życia, spokojnie.