Czy przewlekłe zapalenie krtani pojawia się u tak małych dzieci?

Dzień dobry. Córka ma 9 miesięcy, od ok. 3 miesięcy w nocy ciągnie się i pociera ucho, najpierw prawe, teraz także lewe. W styczniu przechodziła wirusowe zapalenie gardła, w marcu wirusowe zapalenie oskrzeli, w kwietniu przechodziła infekcje gardła i ucha. Leczona była zawsze inhalacjami z pulmicortu i berodualu. W kwietniu dostała antybiotyk augumentin Sr. Choroba zawsze zaczynała się od zaczerwienionego gardła i napadów suchego kaszlu nad ranem, a w ostatnim przypadku ataki kaszlu występowały napadowo w ciągu dnia. Nie był to kaszel szczekający, ale suchy i męczący, Na świeżym powietrzu kaszel ustępował. Po podaniu antybiotyku ( gardło było żywo czerwone) kaszel ustąpił. Obecnie córka jest całkowicie zdrowa, karmiona piersią, je chętnie. Niepokoi mnie tylko to ciąganie za uszy w nocy i kwilenie. Po przystawieniu do piersi córka uspokaja się natychmiast i nakarmiona zasypia. Byliśmy u dwóch laryngologów. Obydwoje stwierdzili uszy i gardło zdrowe, wymaz z gardła flora fizjologiczna. Pierwszy laryngolog zalecił entitis profilaktycznie, drugi wizyta 25.05 stwierdził, że córka ma przewlekłe zapalenie krtani - pomimo żadnych objawów od ostatniej choroby i zalecił dertomecyne 2% do nosa na noc przez 14 dni i deflegmin 5 kropli raz dziennie przez 2 miesiące. Po wykupieniu recepty i przeczytaniu ulotek mam szereg obaw. Czy spotkała się pani doktor z przewlekłym zapaleniu krtani u tak małych dzieci? Córka nawet nie ma chrypki, jedyny niepokojący mnie objaw to ciąganie i tarcie uszu, tylko w nocy. Ostatnio wyczytałam, że przy ząbkowaniu może niemowlę ciągać uszy. Córka ma dopiero 1 ząbek. Proszę ustosunkować się do diagnozy i leczenia zalecanego przez laryngologa. Dziękuję bardzo. Zatroskana mama.

 Dziecko ma po prostu ząbkowanie i stąd jego niepokój i pocieranie uszu. w tym wieku dziecko jeszcze nie potrafi zlokalizować źródła bólu i pociera to co w tej chwili ma pod ręką a więc głównie uszy. W trakcie ząbkowania występuje nadmierny ślinotok. ten nadmiar śliny spływa do gardła i krtani powodując kaszel w celu odkrztuszenia nadmiaru śliny. W trakcie ząbkowania dziecko może mieć stany gorączkowe, wymioty oraz biegunkę. Leki wziewne sterydowe które zaaplikowano Pani dziecku leki hormonalne na ciężkie postacie astmy u dorosłych! To leki które mogą zahamować wzrost dziecka itd.....Proszę to wszystko wyrzucić do kosza.