Dwukrotne zapalenie nerwu wzrokowego a postawienie rozpoznania SM

Jak pisałam wcześniej miałam 2 razy zapalenie nerwa wzrokowego i teraz już 4 tygodnie nie czuje boku. Zaznacze ze mieszkam w anglii. Lekarz ogolny stwierdził ze to SM bez rezonansu.Tylko po objawach. I kazal czekac do listopada na wizyte z neurologiem. A ja czuje się coraz gorzej. Nie mam sily i caly czas jestem zmeczona. Proszę o odpowiedz on ma racje to jest SM? I może on postawić taka diagnozę bez badan?

Dzień dobry,
"Same dane kliniczne mogą być wystarczające do rozpoznania choroby, o ile pacjent przebył minimum dwa izolowane rzuty polegające na wystąpieniu typowych deficytów neurologicznych. Muszą one trwać przynajmniej 24 godziny, a odstęp między nimi musi wynosić przynajmniej miesiąc. Jeśli w chwili oceny chorego dysponujemy takimi danymi, a podczas badania neurologicznego stwierdzane są odchylenia, wówczas diagnoza SM może być postawiona bez konieczności dalszych badań. W przypadku przebycia tylko jednego rzutu przed postawieniem diagnozy i leczeniem potrzebne są badania dodatkowe."
Wg. Pani objawów może być to SM, ale stwierdzić to można na pewno dopiero po badaniu neurologicznym.