Dyskomfort pomiędzy ramieniem a klatką piersiową po wstawieniu tytanowej płytki w obojczyku

Witam . Mam w lewym obojczyku wstawiona tytanową płytkę z 8 śrubami wkręconymi w kość obojczykową. Ale czuje po 6 i pol miesiącach ciągle dyskomfort nie w miejscu gdzie jest wstawiona płytka tylko w miejscu ramienia łączącego się z klatka piersiową. Pewien Lekarz powiedział mi ze mógł zostać uszkodzony jakiś nerw podczas operacji albo podczas upadku na rowerze. Czy jest szansa na pobudzenie zastalych mięśni lub nerwów które tam mogły zostać w jakiś sposób uszkodzone lub? Dziękuję ,pozdrawiam

Witam. Moim zdaniem to nie uszkodzony nerw podczas zabiegu a raczej uszkodzenia w stawie barkowym powstałe w chwili urazu. Konieczne badanie stawu ramiennego na początek USG w celu wykluczenia tego podejrzenia. Jeśli podejrzenia się potwierdzą czeka Pana kolejne spotkanie ortopedyczne na białej sali.