Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dyskomfort w okolicach lewej pachwiny i lewego jądra

Od pewnego czasu miewam pewien dyskomfort w okolicach lewej pachwiny i lewego jądra. Czasami towarzyszy temu chwilowy ból - raz mniejszy, raz większy oraz odczucie pieczenia i gorąca. Lewe jądro ma możliwość obrotu o 180 stopni oraz jest "swobodne". I nie wiem, czy to ma coś wspólnego, ale po dostaniu wzwodu szybko go tracę. Byłem z tym u dwóch urologów i po badaniu USG oraz innych badaniach np. moczu stwierdzi, że mam powiększoną żyłę lewego powrózka (dokładnie nie pamiętam jak to określili), ale mieści się w granicach normy. Przez ostatnie dni zauważyłem, że ból się troszkę nasila, ale to zależy od sytuacji. Czy mam się po raz kolejny zgłosić do lekarza?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jeśli przedstawione przez Pana objawy powodują znaczny dyskomfort i utrudniają Panu normalne funkcjonowanie, to radziłbym ponownie w tej sprawie udać się na kontrolną wizytę do urologa. Być może to jakiś przewlekły stan zapalny jądra, a być może objawy są właśnie związane z żylakami powrózka nasiennego (to te poszerzone żyły w powrózku). Może okazać się potrzebne wprowadzenie jakiś leków z tego powodu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy