Dysplasia epitheli plani minoris gradus w wyniku badania histopatologicznego

Witam. Chciałabym prosić o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego pobranyc wyników z tarczy szyjki macicy i wyskrobin z kanału szyjki. ROZPOZNANIE: 998803- Dysplasia epitheli plani minoris gradus (CIN 1) 998804 - Mucosa colli uteri Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik wskazuje na dysplazję płaskonabłonkową stopnia małego. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza pobierającego cytologię, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.