Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego, jestem po konizacji. Erosio vera colli uteri. (1) Dysplasia epithelii gradus maioris. Cervicitis chronica. Ogniska dysplazji dużego stopnia stwierdza się w okolicy ujścia zewnętrznego kanału szyjki macicy – zostały usunięte w całości, natomiast boczne marginesy operacyjne przechodzą przez obsdzar nadżerki prawdziwej. (2) Treść śluzowo-krwawa i drobne strzępki nabłonka gruczołowego. Cervicitis chronica minoris gradus (3. fragment z kanału szyjki macicy). Dziękuję, aneta
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najistotniejsze informacje przetłumaczono na język polski.

Nadżerka prawdziwa szyjki macicy. Dysplazja nabłonka dużego stopnia. Przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

Dalej następuje informacja o kompletnym usunieciu zmian o charakterze dysplazji dużego stopnia w okolicy ujścia zewnętrznego szyjki macicy oraz że brzegi wyciętej zmiany przechodzą przez nadżerkę prawdziwą szyjki, czyli nadżerka nie została usunięta w całości.

W materiale badanym stwierdza się też przewlekłe zapalenie szyjki małego stopnia.

Pozdrawiam