Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego, jestem po konizacji. Erosio vera colli uteri. (1) Dysplasia epithelii gradus maioris. Cervicitis chronica. Ogniska dysplazji dużego stopnia stwierdza się w okolicy ujścia zewnętrznego kanału szyjki macicy – zostały usunięte w całości, natomiast boczne marginesy operacyjne przechodzą przez obsdzar nadżerki prawdziwej. (2) Treść śluzowo-krwawa i drobne strzępki nabłonka gruczołowego. Cervicitis chronica minoris gradus (3. fragment z kanału szyjki macicy). Dziękuję, aneta
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Najistotniejsze informacje przetłumaczono na język polski.

Nadżerka prawdziwa szyjki macicy. Dysplazja nabłonka dużego stopnia. Przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

Dalej następuje informacja o kompletnym usunieciu zmian o charakterze dysplazji dużego stopnia w okolicy ujścia zewnętrznego szyjki macicy oraz że brzegi wyciętej zmiany przechodzą przez nadżerkę prawdziwą szyjki, czyli nadżerka nie została usunięta w całości.

W materiale badanym stwierdza się też przewlekłe zapalenie szyjki małego stopnia.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy