Dysplazaj sutka i włókniak piersi

Od 3 lat mam guza w lewiej piersi, dzisiaj byłam u lekarza onkologa poniewaz od dluzszego czasu pierś bardzo mnie boli i dokucza, zdarza mi sie nawet gorączka, dzsiaj po badaniach na skierowaniu zauwazylam nie tylko zapis o włokniaka ale rownież coś nowego łagodną dysplazje sutka, bardzo se przerazilam, czytając o tym co to jest,jestem bardzo młoda mam dopiero 21 lat, do tego na USG musze czekać ponad 2 miesiące bo nie ma wczesnejszych terminow.

Witam,
łagodna dysplazja piersi to zmiana nienowotworowa, jednak niezwykle rzadko może prowadzić do rozwoju nowotworu. Bywa bardzo bolesna i uciążliwa dla pacjentek.
Włókniaki piersi usuwa się chirurgicznie.
Proszę spokojnie poczekać na badanie USG piersi i postępować zgodnie z zaleceniami swojego lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam