Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dziewczyna w ciązy?

Witam szanowne grono Lekarzy! Mam 19 lat i jestem mężczyzną. Wczoraj wybrałem się wraz z moją dziewczyną na wakacje. Był to nasz pierwszy tak długi wspólny wypad. Przyszła noc, zaczęliśmy się kochać, kochać w sensie pieściłem jej narządy płciowe. Był nasz to pierwszy raz więc robiłem to przez bieliznę tzn. przez spodenki a także bawełniane majtki. Najpierw zaczełem jeździć jej nad pochwą, nie po narządzie, a wyżej. Nie miałem styczności z gołą waginą, tylko najpierw przez spodenki a później jak się rozkręciliśmy przez same majtki. Chwile, dosłownie chwile bo trwało to ok.5s dotknąłem ją na gołe ciało powyżej pochwy, a więc w miejsce gdzie porastają włosy znacznie wyżej niz wszystko sie znajduje. Także gdy się rozkręciliśmy pieściłem już palcami i lekko wkładałem, ale także przez majtki. Proszę o pomoc, czy nie stało się najgorsze czyli ciąża, czy nie mogło się nic przedostać np przesiąknąc cos przez majtki. Dziewczyna była w trakcie dni płodnych, gdy pieściłem ją przez majtki czułem śluz. Nawet gdybym miał na palcach jakiejś spermy czy płynu mogłoby dość do zapłodnienia? Proszę o jak najszybsza odpowiedź! :((

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Nasi lekarze nie są w stanie ustalić, czy dana osoba jest w ciąży jedynie na podstawie informacji przekazanych drogą internetową. Jeśli doszło do współżycia seksualnego prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje zawsze, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby potwierdzić ewentualną ciążę najlepiej udać się do lekarza ginekologa, lub, we własnym zakresie, wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju. By mieć większą pewność można wykonać również badanie krwi na poziom b-HCG.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w videocastach i artykułach, przykłady poniżej:

wideo o tej tematyce
http://abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-po
http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy

artykuły o tej tematyce
http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz
http://portal.abczdrowie.pl/naturalne-metody-unikania-ciazy
http://abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic
http://abcantykoncepcja.pl/seks-w-czasie-okresu-czy-trzeba-sie-zabezpieczac
http://abcantykoncepcja.pl/pierwszy-raz-czy-nie-zajde-w-ciaze
http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy