Dziwna morfologia - co to wszystko oznacza?

Witam, mocno zaniepokoiła mnie moja morfologia. Z tego co widziałem po lekarzu też zachowywał się dziwnie. Powiedział "proszę powtórzyć", ale widać było, że coś jest średnio RBC 5,04 (4,7-6,7) HGB 14,6 (14-18) HCT 42,0 (41-52) MCV 83,3 (80-105) MCH 29.00 (27-31) MCHC 34,8 (31-37) RDW-CV 13,2 (11,5-14,5) RDW-SD 35,2 (37-54) WBC 3,2 (4-10) NEU 30,9 (40-70) MXD% 25,3 (0.0-15) LYMPH% 43,8 (20-45) NEU 1,0 (1,2-7,0) MXD 0,8 (0,0-1,5) LYMPH 1,4 (1,2-3,2) PLT 117 (150-400) MPV 12,9 (7,4-11) Badania zrobione w trakcie walki z dość dużym czyrakiem, więc część wskaźników zapewne zmieniła się od bakterii, ale białe krwinki i płytki mam już niskie na kolejnym z rzędu badaniu. Niestety lekarz, który widział je wcześniej całkowicie zignorował problem twierdząc, że być może tak mam. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zarówno obniżony poziom białych krwinek, jak granulocytów obojętnochłonnych praz płytek krwi może być związana z masywnym zakażeniem bakteryjnym. Obraz możliwości obejrzenia zmiany i przeanalizowania dotychczasowych metod leczenia uniemożliwia stwierdzenie, czy to właśnie ona może być odpowiedzialna za wszystkie odchylenia w badaniu krwi.

Nie precyzuje Pan, czy wyniki badań oglądał lekarz dermatolog czy lekarz rodzinny. Wskazana jest jednak wizyta u internisty, który będzie mógł ocenić powiązanie czyraka z powyższymi wynikami badań. Warto na wizytę przynieść dotychczasowe morfologię, które umożliwią dokładne przeanalizowanie wyników badań.

Pozdrawiam