Dziwne plamy na udach, co może być przyczyną?

Witam! Mam 19 lat. Od około 3 tygodni na wewnętrznej stronie ud (obu dokładnie w tym samym miejscu) wystąpiły u mnie dziwne plamy. Początkowo były to małe czerwone plamki. Od jakiegoś tygodnia zrobiły się duże, mocniej czerwone (czasem przechodzą w fiolet), są cieplejsze niż reszta skóry i miejscami są opuchnięte oraz można wyczuć grudki. Plamy zaczynają się ze sobą zlewać. Nie swędzą mnie, tylko lekko bolą, przy dotyku mocniej. Byłam u lekarza rodzinnego i stwierdził, że nie wie co to może być. Wizytę u dermatologa mam niestety dopiero za miesiąc. Co to może być? I czym może być spowodowane? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane dolegliwości mogą mieć zarówno charakter infekcyjny jak i na przykład alergiczny.

W pierwszej kolejności proszę się zastanowić czy nie wprowadziła Pani na przykład do pielęgnacji nowego kosmetyku, nowego proszku do prania. Może włączyła Pani do terapii nowe leki (nawet te dostępne bez recepty).

Inna przyczyną może być infekcja - bakteryjna, wirusowa lub grzybicza. Objawy mogą być również spowodowane choroba dermatologiczną.

Wskazana na pewno jest wizyta u dermatologa. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest badanie lekarskie, obejrzenie zmian, zebranie wywiadu.

Pozdrawiam