Dziwne uczucie w dole brzucha w ciąży - co się dzieje?

Dzień dobry,
mam 29 lat i jestem w 20-21 tygodniu ciąży. Od kilku dni obserwuję dziwne, okresowe uczucie bąbelków powietrza w dole brzucha, które sprawiają wrażenie wydostawania się na zewnątrz - przez pochwę.
Dodam, iż jest to inne uczucie niż ruchy dziecka, które czuję od około 2 tygodni. Czy może to oznaczać coś groźnego?
Proszę o odpowiedź, gdyż czuję się zaniepokojona.
Z góry dziękuję:)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy wskazują na odczucia związane z ruchem płodu. Dla pewności oraz rozwiania wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę, który na podstawie badania będzie mógł wykluczyć ewentualne zagrożenie.