Dziwny ból, drętwienie, mrowienie - czy to nerwica?

Dobry wieczór. Mam pytanie: mam częste uczucie zimnych nóg i rąk, drętwieje mi lewa cześć twarzy, parzy mnie coś w nodze i w głowie, mam dziwny ból w głowie nie da się tego opisać, ciężka, nadmuchana, jeszcze do tego pulsuje mi cale ciało, np. od kolan po łydki, plecy. Mam uczucie, że zaraz się przewrócę albo się coś ze mną stanie, oprócz tego były zawroty, ale minęły. Czy to nerwica? Dodam jeszcze, że robiłam wszystkie najważniejsze badania wyniki książkowe.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Występowanie objawów nerwicowych można podejrzewać wówczas, gdy wykonywane badania i konsultacje wykluczyły przyczynę somatyczną.

Opisywane przez Panią symptomy wymagają konsultacji neurologicznej. Jeśli diagnostyka neurologiczna nie potwierdziła istnienia przyczyny Pani dolegliwości, to mogą mieć one tło nerwicowe. Wówczas wskazana jest konsultacja u lekarza psychiatry.

Z pozdrowieniami