EEG u 3-latka i podejrzenie padaczki

EEG - Zapis niedojrzały bioelektrycznie. Mapping wykazał wysoki potencjał w odprowadzeniach potylicznych i skroniowych jak mam to zinterepretować?? Dziecko wiek 3 lata , buja się we śnie , podejrzenie padaczki .EEG robione w wieku 2 lat wykazało napadowość

witam! Wynik badania eeg w każdym wypadku powinien interpretować lekarz prowadzący w kontekście prezentowanych przez pacjenta objawów i dotychczasowej historii choroby. Zdarza się bowiem, że zupełnie zdrowe dziecko ma nieprawidłowy wynik eeg i na odwrót - poważnym schorzeniom neurologicznym może towarzyszyć prawidłowy wynik eeg.