Ekspozycja Kontraceptu na nasłonecznienie

Jak wpływa na działanie tabletek Kontracept kilkugodzinna ekspozycja na temperaturę 30-40 stopni? Ewentualnie jak je zabezpieczyć przy wyjeździe do ciepłych krajów, żeby nie obniżyć skuteczności?

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Lek Kontracept nie powinien być przechowywany w temperaturze powyżej 30ºC. Jeżeli nie ma Pani możliwość przetrzymywania leku w warunkach poniżej 30ºC pozostaje Pani poszukanie innej formy antykoncepcji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski