Ekstrakcja zęba pod narkozą a powrót do gry w piłkę nożną u 9-latka

Witam, moj 9letni syn kilka dni temu mial zabieg dentystyczny pod narkoza-wyrwanie mlecznej jedynki,zeba nadliczbowego i zamontowanie lancuszka do zeba stalego,ktory nie chcial zejsc w dol,gdyz owy zab nadliczbowy blokowal go.Syn na szwy na szerokosci 4 zebow.Moje pytanie-kiedy bedzie mogl wrocic do gry w pilke nozna?czy istienieje ryzyko pekniecia szwow?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecałbym jednak zaczekać do momentu zdjęcia szwów i całkowitego wygojenia rany. Pozdrawiam.