Elektrostymulacja brzucha a stosowanie wkładki antykoncepcyjnej

Witam...dlaczego spirala jest przeciwskazaniem do elektrostymulacji brzucha?Czy ma wpływ na działanie wkładki?Czy ja osłabia?Czy mogę wykonać elektrostymulacje brzucha mając spiralę?Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Elektrostymulacja podczas posiadania wkładki domacicznej jest kontrowersyjna. Większość doniesień mówi jednak, że nie jest to przeciwwskazanie.