Endometriosis omenti w wyniku badania histopatologicznego

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego (jestem umówiona na wizytę dopiero za 2 tygodnie stąd pytanie tutaj) Cystis folicularis et cystis simplex ovarii /1/. Z powierznią jajnika zrośnięta jest tkanka tłuszczowa z ziarniną nieswoistą ulegającą włóknieniu i z wybroczynami krwawymi. Endometriosis omenti /2/

Aleksander Ropielewski

Torbiel pęcherzykowa i torbiel prosta jajnika oraz endometrioza sieci większej. Po usunięciu zmian może wystąpić koniecznośc dalszego leczenia endometriozy w zależności od objawów.