Endometrioza a infekcje genitalne

Witam, od wielu lat mam bardzo słabą odporność, która skutkuje ciągłymi wykwitami opryszczki genitalnej i poważnymi infekcjami po niemalże każdym zabiegu chirurgicznym, które w życiu przeszłam. Ostatnio mi zasugerowano, że sporych rozmiarów torbiel 8cmx5cm (czekam na usunięcie) którą mam na jajniku, wygląda na endometrialną. Czy moje dotychczasowe kłopoty z odpornością mogą być związane z endometriozą? Jak się ich pozbyć, czy terapia hormonalna poprawi odporność? A immunolog, czy pomoże?

- raczej to można wykluczyć
Jak się ich pozbyć, czy terapia hormonalna poprawi odporność?
- jeśli ma Pani zaburzenia hormonalne to rzeczywiście unormowanie ich może pomóc w poprawie odporności
A immunolog, czy pomoże?
- oczywiście, najlepiej z nim się skonsultować