Endometrioza i torbiele na jajnikach

Witam, Od kilku miesięcy zmagam się z endometriozą - torbiele na jajnikach. Biorę tabletki hormonalne i co kilka miesięcy robię usg kontrolne. Na ostatnim badaniu lekarz poinformował mnie, że tabletki jednak nic nie pomagają a torbiele nie zmniejszają się a nawet powiększają ok 3 cm więc zaleca operację. Myślałam, że laparoskopię ale lekarz powiedział, że lepiej będzie poprzez niewielkie cięcie w podbrzuszu, dodam że mam też mięśniaka macicy. Czy to jest dobre leczenie i takametoda operacji?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania i bez zapoznania się z wynikami badań ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.