Endometrium in stadio proliferationis w wyniku badania histopatologicznego

Witam Jestem Laura mam 21 lat w listopadzie 2014roku mialam histeroskopie wykryto u mnie polip, po zabiegu w wypisie było napisane ze ten polip był usuniety a w badaniu histopatologicznym wyszło że to endometrium in stadio proliferationis.

Lek. Tomasz Budlewski

Endometrium in stadio proliferationis oznacza błonę śluzową macicy w fazie proliferacji (faza cyklu).