Energix przeciwko żółtaczce przed laparoskopią

w lipcu miałam laparoskopie, przed nią przyjęłam 3 razy dawkę energix przeciw zółtaczce. W przychodni poinformowano mnie, ze po 3 miesiącach od ostatnie dawki powinnam przyjac jeszcze 4 raz i wówczas będę zaszczepiona na cale zycie. w internecie czytam, ze 4 dawka powinna byc po 6 miesiacach. Nie wiem co robic,prosze po pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, według schematu aktualnego powinna Pani być szczepiona 3 razy w schemacie 0-1-6 czyli 1 dawka, 2 dawka po miesiącu i 3 dawka 5 miesięcy po 2 dawce. Około 4 tygodnie po 3 dawce można oznaczyć poziom przeciwciał w celu stwierdzenia skuteczności szczepienia. Można także zastosować 4 dawkę przypominającą lecz nie ma zaleceń co do czasu jej podania ani potrzeby podawania. Przesyłam odnośnik do aktualnego programu szczepień. W części szczepienia zalecane jest to wyjaśnione (WZW B). http://www.gis.gov.pl/ckfinder/userfiles/files/EP/informacje%20dla%20podr%C3%B3%C5%BCuj%C4%85cych/PSO%202014.pdf

Pozdrawiam!