Enterococcus faecalis w pochwie

Wykryto u mnie bakterię Enterococcus faecalis w pochwie. Lekarka przepisała mi serię 20 zastrzyków z gentamyciny (80 mg). Obecnie jestem po ich otrzymaniu, jednak nie widzę różnicy (zaczerwienienie sromu nadal się utrzymuje). Dodam, że jestem uczulona na penicylinę oraz jej pochodne. Jeśli okaże się, że ten antybiotyk mi nie pomógł to czym można to wyleczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Być może konieczne będzie wykonanie antybiogramu.