Flegma o zielonym kolorze w 31. tygodniu ciąży

jestem w 31 tyg ciąży od 4 dni mam flegmę o zielonej barwie przy tym kaszel jest męczący bo wciąż się to odrywa. Przez ten cały czas stosuje naturalne śodki soki malinowe inhalacje z soli czosnek cebula lecz średnio to pomaga i mam pytanie czy przez taki kaszel i flegmę mogę zaszkodzić dziecku i jakie tego bedą konsekwencje ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie da się jednoznacznie przewidzieć jakie będą konsekwencje, ale zwykła infekcja na ogół nie ma wpływu na płód, w razie braku poprawy sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, może konieczny będzie antybiotyk.
Pozdrawiam