Ganglion na stopie

Witam, ostatnio zauważyłem na stopie, dokładnie po jej grzbietowej stronie mały guzek - ok. 1 cm. Jest on dosyć twardy i co najważniejsze, jakby przymocowany do ścięgna, bo podczas poruszania palcami stopy rusza się tak samo i w tym samym kierunku jak ścięgno. Czy to coś poważnego, czy to możliwe, aby to był nowotwór złośliwy? Dziękuję za odpowiedź.

To zapewne nie jest nowotwór złośliwy. Bez bezpośredniego badania trudno mi określić czym może być guzek. Opisywana przez Pana zmiana sugeruje, że jest to ganglion czyli torbiel galaretowata (torbiel wywodząca się z pochewki maziowej ścięgna). Z tym problemem najlepiej skonsultować się z ortopedą. Najskuteczniejszym sposobem leczenia ganglionów jest ich doszczętne wycinanie.