Gastritis chronica activa et erosiva minoris gradus w wycinku z badania gastroskopowego

Witam.Prosze o interpretację.Podczas badania gastroskopowego pobrano wycinek, wynik badania brzmi: gastritis chronica activa et erosiva minoris gradus -A B {M-40000} Helicobacter pylori (-) - A [M-40000M] A-antrum -2 do 03 cm B-trzon j.w.

Nie wydaje się aby wynik miał istotne znaczenie, to znaczy był wykładnikiem poważnego stanu chorobowego. Jednak interpretacja badania histopatologiczego wymaga zestawienia tego wyiku z opisem badania endoskopowego oraz dolegliwościami pacjenta.