Gastritis chronica activa et erosiva

helicobacteriosis -antrum,trzon żołądka (M-40000) gastritis chronica activa et erosiva(M-43000) co to za jednostka chorobowa i jak to leczyc, proszę o poradę, dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Przewlekłe nadżerkowe, aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka. Dodatkowo występuje u Pani bakteria H. Pylori. Radzę z wynikiem pójść do gastroenterologa, konieczna będzie eradykacja bakterii - terapia 3 lub 4 lekami przez 7-10 dni.
Pozdrawiam