Gastritis chronica, et activa, erosiva w wyniku badania histopatologicznego

Witam dostałam dzisiaj wynik z histopatologicznego...ale nic z tego nie rozumie..a wynik jest taki Gastritis chronica +et activa + erosiva,w blaszce właściwej grudki chłonne,barwienie w kierunku H,pylori wynik pozytywny..... prosze o pomoc:)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rozpoznano przewlekłe zapalenie błony śluzowej żoładka oraz potwierdzono obecność bakterii H.pylori - najprawdopodobniej będącą przyczyną zapalenia. Z wynikiem badania należy zwrócić się do lekarza kierującego, który wdroży leczenie. Rozpoznane schorzenie z dużym prawdopodobieństwem uda się wyleczyć farmakologicznie - tabletkami.