Gastritis chronica activa gradu mediocri

Po gastroskopi i pobraniu wycinka otrzymalam rozpoznanie histopatologiczne "Gastritis chronica activa gradu mediocri. Haemorrhagiae punctatae mucosae." HB wynik dodatni B. proszę o odpowiedz czy jest to bardzo groźne i co to znaczy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozpoznanie w języku polskim brzmi: Przewlekłe, aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka stopnia średniego. Punktowo krwawienia śluzówki. Helicobacter Pylori dodatni.
Schorzenie to leczy się farmakologicznie. W pierwszej kolejności należy przejść kuracje antybiotykową, która wyeliminuje H. Pylori, którego obecność nasila zapalenie. Następnie przyjmuje się leki stabilizujące pH w żołądku. Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza, który zlecił jego wykonanie, bądź do lekarza rodzinnego.