Gastritis chronica partim atrophica et activa

Witam.Miesiąc temu zrobiłem gastroskopię.Odebrałem właśnie wynik badania histopatologicznego oto treść gastritis chronica partim atrophica et activa et hyperplasia fovealis mucosae focalis regionis cardiae epithelium plani oesopagi normotypicum.chciałbym się dowiedziec co to znaczy i czy to coś poważnego.Z góry dziękuję za odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, ogólnie znaczy to, ż choruje Pan na przewlekłe zapalenie żołądka i na pewno wskazane jest leczenie w postaci inhibitorów pompy protonowej oraz ewentualna zmiana nawyków żywieniowych. Pozdrawiam.