Gastritis chronica w wyniku badania histopatologicznego żołądka 21-letniej osoby

Badanie histopatologiczne żołądka. Witam Mam taki wynik badania histopatologicznego: Rozpoznanie:gastritis chronica Miejsce pobrania :Antrum Typ badania:histopatologiczne Rozpoznanie:fragmenta mucosae ventriculi sine laesionibus Histochemiczne: Rozpoznanie:Helicobacter Pylori. Proszę o odpowiedź,jak sprawa wygląda z alkoholem i papierosami,dieta oraz czy trzeba zgłosić się do lekarza? Pozdrawiam

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!
Rozpoznano u Pana zakażenie bakterią H. pylori której długotrwała obecność może doprowadzić do raka żołądka. Proszę zgłosić się z wynikami do lekarza zlecającego badanie. Wskazanym jest ograniczenie spożycia alkoholu oraz palenia papierosów.
z poważaniem
Michał Kurek