Gastroskopia i mokry kaszel

Witam! Niedługo mam mieć robioną gastroskopie. Niestety od kilku dni dokucza mi mokry kaszel z odrywającą się wydzieliną. Biorę syrop wykrztuśny, jednak obawiam się, że do czasu badania kaszel nie przejdzie. Czy mając mokry kaszel mogę się zgłosić na badanie? Czy powinnam najpierw wyleczyć kaszel a potem iść na badanie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Można spróbowac wykonać badanie, gdy się nie uda wyznaczą nowy termin.
Pozdrawiam