Gęsta i biała wydzielina z gardła a zatkane uszy

Od kilku tygodni w gardle zbiera mi się bardzo gęsta biała wydzielina, po odchrząknięciu jej w ślinie pojawia się krew. Od kilku dni mam również przytkane uszy. USG szyi i wymaz z gardła nie wykazały żadnych zmian. Laryngolog zapisał płyn do płukania zatok (SinusRinse) i witaminy do płukania gardła. Proszę o pomoc

podejrzewam zapalenie trąbki słuchowej i nosogardła na pewno mukolityk mometason donosowy, xylometazolina, ewentualnie antybiotyk, wymaz z gardła może być źle wykonany lub nieadekwatny gdyż zapalenie jest wyżej, pilnie laryngolog