Gęsty, biały i mętny śluz podczas przyjmowania tabletek Microgynon 21

Biorę microgynon 21. Zawsze przez parę dni w cyklu obserwuję u siebie śluz mętny, gęst i biała, ale lekko rozciągliwy. Czy to oznacza, że tabletki nie działają dobrze i może dochodzić do owulacji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych śluz szyjkowy może mieć różną konsystencję - nie świadczy to jednak o nieprawidłowym działaniu tabletek (o ile oczywiście prawidłowo się je stosuje). Nie ma powodów do niepokoju.