Co oznacza jak leci mi biały śluz?

Mam 17 lat i jeszcze się nie kochałam ani nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. A wiem, że taki śluz może być oznaką tabletek, jednakże ja ich nie brałam. A zawsze przed miesiączką i po miesiące leci biały śluz. Boję się, że to może być coś poważnego.
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Biały śluz, o ile nie towarzyszą mu objawy takie jak pieczenie, świąd, nieprzyjemny zapach, świadczy o dniach niepłodnych. Pojawia się zawsze w drugiej połowie cyklu i względnie w pierwszej, tuż po miesiączce a przed owulacją, kiedy przybiera charakter ciągliwej przezroczystej wydzieliny.
Wymienione powyżej objawy towarzyszące przemawiają za infekcją toczącą  się w obrębie dróg rodnych i wymagają pilnej wizyty u ginekologa w celu rozpoczęcia leczenia.

Pozdrawiam