Śluz z pochwy - co oznacza?

Od kilku lat mam problem z śluzem wydobywającym się z pochwy. Wydalana ciecz pojawia się i po miesiączce jak i przed nią. Nieznany śluz na najczęściej barwę żółta lub bezbarwną i ostro pachnie. Nie wiem czy to niebezpieczne, możliwe iż jest to objaw jakiejś choroby ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Występowanie nadmiernej ilości śluzu świadczy o toczącym się procesie zapalnym w obrębie dróg rodnych. Nieprzyjemny zapach jedynie potwierdza te przypuszczenia. Jeżeli zapach przypomina zapach rybi infekcja ma podłoże bakteryjne i konieczne jest jak najszybsze włączenie antybiotykoterapii.
Niezależnie od rodzaju infekcji niezbędna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam.