Biały śluz z pochwy o nieprzyjemnym zapachu - jaka może być przyczyna?

Witam! Ostatnio zauważyłam na mojej bieliźnie biały, lepki śluz (przypominał w postaci klej) o dość nieprzyjemnym zapachu. Co to może być? Nie miałam jeszcze miesiączki, powinnam dostać ją 8 września, więc jeszcze czekam. Czy to może mieć jakiś związek z tym, że około 2 tygodnie temu miałam przerywany stosunek z partnerem? Nie był to typowy stosunek, bo partner wszedł we mnie tylko na chwilę, a szczytował dopiero przy samym końcu, kiedy nawzajem się pieściliśmy. Nie miałam więc styczności z jego preejakulatem i wytryskiem w pochwie. Z jakiej więc przyczyny mógł pojawić się ten śluz i co on oznacza? Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Biały, gęsty śluz jest typowy dla drugiej fazy cyklu i świadczy o niepłodnym okresie cyklu. Jeżeli dodatkowo pojawił się nieprzyjemny rybi zapach, to najprawdopodobniej doszło do infekcji bakteryjnej, która wymaga bezwzględnej antybiotykoterapii. W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do ginekologa, który Panią zbada i przepisze odpowiednie leczenie.

Zmiana charakteru śluzu występuje także w przypadku zajścia w ciążę. W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży, wbrew Pani opinii, istniało, choć faktycznie było niewielkie. Proszę zauważyć, że preejakulat wydzielany jest właściwie od momentu osiągnięcia wzwodu. W tracie penetracji wydzielany jest w znacznie większej ilości, niż poza pochwą, co związane jest z jego funkcją lubrykacyjną. Proszę również zauważyć, iż wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego jest wysoki i wiąże się z wysokim ryzykiem zajścia w ciążę.

Pozdrawiam