Spóźniający się okres i biały, gęsty śluz a ryzyko zajścia w ciążę

Witam. Uprawialem z moja dziewczyna petting, podczas jednego z nich przebilem jej blone dziewicza. Teraz mojej dziewczynie spóźnia się okres 9 dni. Wczoraj zauważyła na majtkach biały gęsty śluz. I moje pytanie jest takie czy może być w ciąży?? Do kontaktu spermy z pochwą nie doszlo. najpierw ja ja zadowolilem pozniej ona mnie i wytarlismy sperme o chusteczki. Oboje jesteśmy mocno zestresowani tą sytuacją.Nie planowaliśmy ciązy i wydaje nam się ze nie powinno dojść do zaplodnienia Co może wobec tego być przyczyna tego opóźnienia?? I jak przyspieszyć pojawienie się okresu? Z góry dziekuje za odpowiedź
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Biały gęsty śluz jest fizjologiczną wydzieliną pojawiającą się w trakcie dni niepłodnych, nie świadczy w żaden sposób o ciąży. Teoretycznie istnieje jednak możliwość ciąży, ponieważ w preejakulacie czyli wydzielinie wypływającej z penisa przed wytryskiem mogą pojawić się plemniki. Dla rozwiania wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.

Magdalena Mroczek

Wygląd śluzu zmienia się wraz z faza cyklu i jest to zupełnie fizjologiczne. W drugiej fazie cyklu śluz może być gęsty, ale jeśli nie ma nieprzyjemnego zapachu to nie powinno to stanowić źródła obaw. Żółty lub zielonkawy śluz to objaw zakażenia bakteryjnego lub rzęsistka. Jeśli śluz ma nieprzyjemny zapach, wtedy może być to objaw grzybicy.
Jako profilaktykę zakażenia dobrze jest używać do higieny intymnej płynu z bakteriami kwasu mlekowego, które hamują rozwój patogenów i obniżają pH pochwy.

Jeśli chodzi o możliwości zajścia w ciąże, to istnieją one, ale są niewielkie. Obecnie uważa się, ze w preejakulacie obecne są żywe i ruchliwe plemniki. Wcześniejsze badania wskazywały na to, że w preejakulacie są tylko martwe plemniki, lub takie u upośledzonej ruchliwości. Badanie te jednak były bardzo trudne do przeprowadzenia i oparte na niewielkiej grupie wahającej się między 4 a 23 mężczyzn. Dodatkowym problemem była kwestia oceny preejakulatu pod mikroskopem. Należy zrobić to w czasie pierwszych 2 minut, zanim preejakulat wyschnie. Jest to technicznie bardzo trudne i może prowadzić do błędów . Brak jest jednak rzetelnych badań przeprowadzonych na dużych grupach osób. W 2010 roku ukazały się wyniki bardzo ciekawego badanie, które przeprowadzono jednak na dość małej grupie 27 ochotników. U 41 proc. z nich znaleziono plemniki w płynie preejakulacyjnym, u 37 proc. z nich plemniki były ruchliwe i w znaczącej ilości. Ogólnie możliwe jest więc zajście w ciążę, choć prawdopodobieństwo jest znacznie mniejsze niż przy spermie.