Nadmierny śluz z pochwy

Witam... mam problem z wydzieliną z pochwy, a dokładniej ze śluzem... Pierwszy okres dostałam w wieku 12 lat... po nim śluz powinien ustąpić, a ja miałam go codziennie, mam go po dziś (codziennie muszę nosić wkładki)... byłam młoda i nie wiele wiedziałam na ten temat, więc się tym nie przejmowałam... ale obecnie mam 17 lat i wciąż ten sam problem... śluz nie ustępuje, a na dodatek od kilku miesięcy ma nieprzyjemny zapach... (podmywam się rumiankiem), ale to raczej nic nie daje... Ogólnie dbałam i dbam o higienę intymnę, więc zastanawiam się, co może być tego przyczyną...? Śluz jest czasem bardziej wodnisty, a czasem galaretowaty kolor ma raz biały, raz żółty... i na pewno nie jestem w ciąży... Proszę o pomoc w tej sprawie, z góry dziękuję...

Witam serdecznie!

Przyczyną wycieku z pochwy jest nie tylko ciąża! Niewielki wyciek występuje fizjologicznie u zdrowych kobiet. Może nasilać się w sytuacjach stresowych, przeciążenia fizycznego (uprawianie wyczynowego sportu), zażywania tabletek antykoncepcyjnych  lub podczas infekcji dróg rodnych. Wyciek o nieprzyjemnym zapachu prawie zawsze świadczy o infekcji.

Proponuję wizytę u lekarza ginekologa z pobraniem próbek do badania i posiewu (ocena, czy przyczyną nie jest infekcja bakteryna).

Pozdrawiam serdecznie