Gorąca, spuchnięta i zaczerwieniona górna powieka

Szanowni Państwo, Od dwóch dni mam problem z górną powieką lewego oka. Jest ona gorąca, spuchnięta oraz zaczerwieniona. Od wczoraj zaczęła się na niej też łuszczyć skóra. Jest bolesna w dotyku ale nie ropieje. Wydaje mi się, że mogłam ja zatrzeć przy zmywaniu makijażu. Nie mam możliwości udania się do specjalisty, stąd moje pytanie, czy są dostępne (bez recepty) jakieś środki, które mogą mi w tym pomoc? Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
w Pani górnej powiece prawdopodobnie rozwija się stan zapalny.Sugeruję pilnie udać sie do lekarza-jezeli nie ma Pani dostępnosci do okulisty czy dermatologa moze Pani poprosic o pomoc swojego lekarza pierwszego kontaktu.