Gorzki smak w ustach, bolesność żołądka w przebiegu choroby Hashimoto

Witam mam hashimoto i ostatnimi czasy mam gorzki smak w ustach biały język bóle żołądka jak by mnie piekło, nudności, odbijania, brak apetytu, byłam u lekarza wyniki tsh i reszte w normie wyszło mi z krwi jedynie że mam helikobakter gastroskopie miałam w zeszłym roku która wykazała refluks.Obecnie brałam leki na helikobakter przez tydzien a teraz biore Controloc na czczo po eythyroksem 75 ale nic nie pomogło objawy sie utrzymują jak sobie pomóc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, objawy są rezultatem choroby refluksowej i mogą się jeszcze utrzymywać dopóki zalecona terapia nie zacznie działać. W razie długotrwałych objawów proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.