Gra na akordeonie po zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego

Mam pytanie odnośnie mojego syna-17 lat. 8 dni temu miał zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego (klasycznie) Jest w szkole muzycznej gdzie chodzi na zajęcia akordeonu i chóru. Chciałabym wiedzieć: kiedy mogę najwcześniej pozwolić mu wrócić do gry i śpiewania? Akordeon w szkole waży ok 30kg (z podnoszeniem może pomóc nauczyciel, ale jakiś tam wysiłek przy graniu jednak jest) Wiem, wysiłek fizyczny jest zabroniony przez pewien czas, ale ma egzamin końcowy w czerwcu i musi ćwiczyć stąd moje pytanie.

Jeśli nauczyciel pomoże synowi podnieść ciężar to samo granie nie powinno mu przeszkodzić. Sądzę iż 10 dni mógłby rozpocząć ćwiczenia akordeonowe.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna Pani - pełna rehabilitacja po zabiegu "klasycznym" - to około dwóch tygodni

W razie jakichkolwiek watpliwości znajdzie Pani moje dane kontaktowe na portalu "znanylekarz.pl". Pozdrawiam, Dr n.med. Wojciech Kawiorski, Specjalista chirurg