Gronkowiec złocisty w ciąży - czy wyleczę się do porodu?

Witam, jestem w 11. tygodniu ciąży i wykryto u mnie Staphylococcus aureus MRSA MLSB + konstytutywny w wymazie z szyjki macicy. Proszę o poradę, czy jest to groźne i jak można to leczyć, żeby nie uszkodzić płodu? Czy zdążę to wyleczyć do porodu? Pozdrawiam serdecznie!

Witam serdecznie,

wraz z wynikiem powinna Pani otrzymać antybiogram, czyli wykaz antybiotyków, które należy w tej sytuacji zastosować. Pozwoli to na wyeliminowanie bakterii z dróg rodnych. Należy jak najszybciej udać się do ginekologa prowadzącego ciążę, który zaleci Pani odpowiedni antybiotyk. Po kuracji antybiotykiem wskazane jest wykonanie posiewu kontrolnego. Do porodu ma Pani jeszcze dużo czasu, dlatego nie powinno być problemu z wyleczeniem infekcji.

Pozdrawiam